Клінічний випадок: меланома лівої привушної слинної залози

Цікавий випадок із практики від нашого лікаря-радіолога Бігуна Миколи Володимировича.

До клініки звернувся чоловік 54 років з приводу значного зростання утворення латеральної поверхні шиї протягом останніх 3-4 місяців. Попередньо у нього було підтверджено меланому лівої привушної слинної залози.

Це один із найбільш агресивних видів раку шкіри, що розвивається з пігментних клітин меланоцитів, зазвичай має неправильні обриси плямистого забарвлення, які можуть свербіти або кровоточити.

Ми провели КТ-діагностику, що дозволила виявити у структурі утвору:

  • накопичення КР товстою гетерогенною капсулою;
  • відсутність судинних структур центрально та периферійно;
  • гіподенсивний центральний компонент, типовий для некрозу.

Для дослідження співвідношення з великими судинами застосовано сагітальну МІР-реконструкцію, що дозволяє наочно оцінити судинну анатомію на довгій протяжності.

На отриманих аксіальних зображеннях виявлено, що утвір тісно контактує та відтискає медіально ліву загальну сонну артерію. Однак інвазії чи пухлинне тромбування не виявлено.

Крім того, діагностовано дрібне гіперденсивне вогнище в лівій лобній частці, що найбільш ймовірно є вторинним ураженням, та лізис прилеглих до утворення кісткових структур.

Пацієнт отримав заключення та детальні чіткі зображення, що допоможе призначити ефективне лікування та провести вдале хірургічне втручання.

Якісна діагностика — запорука успішного лікування.

Залиште коментар