Причина споживання алкоголю та куріння — у мозку?

Безконтрольне вживання цих речовин шкодить організму, провокує велику кількість проблем зі здоров’ям. Проте деякі люди не можуть відмовитися від шкідливих звичок. Чому це так?
 
Дослідники з Ворікського університету (Англія) провели два дослідження. У першому взяли участь 831 доброволець, а в другому — 1176. Під час діагностики мозок курців та любителів випити перевіряли за допомогою МРТ. Зокрема оцінювалося як різні частини мозку взаємодіють між собою, фіксувалась їхня активність при збудженні та у стані спокою.
 
➡️ Виявлено, що у курців низький загальний функціональний зв’язок між областями мозку, зокрема бічною орбітофронтальною корою і нижньою лобовою звивиною. Останні дві мають важливе значення у керуванні поведінкою, змінах під час комунікації з іншими людьми.
 
➡️ Результати людей, які вживають алкоголь, свідчить про те, що вони мають значний загальний функціональний зв’язок. Особливо це помітно між медіальною орбітофронтальною корою і поясною звивиною, які відповідають за винагороду. Внаслідок цього люди швидше стають залежними від алкоголю.
 
Дослідження дозволяє припустити, що префронтальна кора є ключовою при формуванні залежностей. Це має важливе значення для пошуків ефективного лікування людей з проблемами вживання психотропних речовин.
 
? 096 293 71 11
? 095 291 71 11
 
? м. Львів, вул. Миколайчука, 9
? euroclinic.com.ua
 

Залиште коментар