Наш мозок не працює на повну? 🤔

Теорія про те, що людина використовує лише 10% мозку, набула широкої популярності. Однак, це — «сміхотлива помилка», як називає її нейробіолог Баррі Гордон.
 
Розвиток та вдосконалення діагностичних методів дозволило довести, що всі частини мозку застосовуються, і вони активні майже завжди.
 
✅ МРТ — один із найбільш широко застосовуваних способів візуалізації структур мозку, що спрощує дослідження різних відділів та їхніх зв’язків.
 
Результати обстеження, які спростовують теорію 10%:
➡️ Мозок активний завжди, в тому числі й під час сну, адже контролює дихання та серцебиття. Якщо якась зона не активується взагалі, то у більшості випадків вона є сильно пошкодженою.
➡️ Клітини, які не залучаються до роботи, або відмирають, або приєднуються до інших частин мозку та працюють уже на них.
➡️ Для реєстрації діяльності окремих нейронів необхідно спостерігати за життєдіяльністю окремо взятої клітини. Це було б неможливо, якби всі структури мозку не були активними.
➡️ Будова мозку передбачає, що кожен відділ відповідає за декілька функцій. Під час МРТ-сканувань не виявлено жодної зони, яка б залишалась неактивною постійно.
➡️ Підтримка функціонування мозку вимагає до 20% всієї енергії тіла та споживає 20% кисню, при цьому складаючи лише 2% маси організму. Якби більша частина органу не задіювалась, то за законами еволюції він мав би бути значно меншим. Особливо з урахуванням, що великі розміри мозку нерідко спричинюють ускладнення під час пологів.
 
📞 096 293 71 11
📞 095 291 71 11
 
📍 м. Львів, вул. Миколайчука, 9
🌐 euroclinic.com.ua
 

Залиште коментар