Магнітно-резонансна томографія | МЦ "Євроклінік" Львів

Що таке МРТ?

Магнітно-резонансна томографія – це один з найбезпечніших і найбільш інформативних методів візуалізаційної діагностики, що використовує магнітне поле та радіохвилі для створення серії зображень людського тіла з високою роздільною здатністю.

На відміну від інших діагностичних методів, МРТ – це метод, який може точно візуалізувати м’які тканини, м’язи, зв’язки та сухожилля, нервові корінці та хрящі. Крім того, МРТ не має радіаційних ризиків, на відміну від іонізуючого випромінювання КТ чи рентгену.

Коли застосовується процедура МРТ?

Будь-які м’які тканини, внутрішні органи, хрящі чи тканини головного мозку, якщо для діагностики потрібні дуже точні та диференційовані зображення, то МРТ-сканування – це перший вибір. Ця технологія робить видимими навіть найменші зміни в структурі тіла та демонструє чіткі зображення у поперечному перерізі у всіх площинах.

Як працює МРТ?

У МРТ використовуються потужні магніти, які створюють сильне магнітне поле, яке змушує протони в тілі вирівнюватися з цим полем в одному напрямку (людське тіло в основному є водою, і протони водню, що реагують на магнітне поле, знаходяться у всіх типах тканин). Потім радіочастотний імпульс повертає протони на 90 або 180 градусів від магнітного поля. Коли цю радіохвилю вимкнено, протони поступово вирівнюються до магнітного поля МРТ, виділяючи енергію в процесі. Залежно від кількості виділеної енергії та часу, необхідного для перебудови протонів, МРТ може розрізняти типи тканин для створення детального зображення.

Щоб отримати МРТ-зображення, пацієнта поміщають всередину великого магніту і він повинен залишатися дуже нерухомим під час процесу візуалізації, щоб зображення були чіткими, без артефактів.

Як проводиться МРТ?

Процедура МРТ-дослідження безпечна і проводиться без іонізуючих випромінювань. На сьогоднішній день не зареєстровано ризиків для здоров’я, пов’язаних з магнітним полем. Спеціальна підготовка до МРТ більшості випадків не потрібна.

Перед входом в кімнату МРТ потрібно надати медичному персоналу дані попередніх обстежень і заповнити анкету, де необхідно вказати персональні дані. Також поза приміщенням для сканування потрібно залишити всі металеві предмети, включаючи наручні годинники, ключі та прикраси. Необхідно також у більшості випадків одягнути одноразовий халат.

Безпосередньо в кімнаті обстеження медичний персонал допомагає пацієнтам правильно розташовуватись на столі МРТ. Навколо ділянки тіла, яку потрібно досліджувати, розташовується пристрій, який називається котушка. Для кожної ділянки тіла вона різна. Далі стіл повільно заїжджає у МРТ-сканер.

Поки апарат МРТ працює, він видає такі звуки, як стукіт, гучний удар та клацання. Тому перед обстеженням для комфорту пацієнтів, їм пропонуються беруші, або навушники. Домофон всередині МРТ-сканера дозволяє розмовляти з оператором МРТ під час обстеження.

МРТ підготовка може відрізнятись залежно від ділянки обстеження. У певних випадках внутрішньовенно перед обстеженням або ж під час вводять контрастну речовину на основі гадолінію для подальшого поліпшення якості діагностичних зображень. 

Обстеження МРТ може тривати від 20 до 60 хвилин, в залежності від ділянки дослідження. Під час обстеження обов’язково потрібно лежати нерухомо та спокійно дихати протягом всього сканування. Це обов’язкові умови для досягнення чітких зображень і гарних результатів. Рух погіршує якість одержуваних зображень, робить їх розмитими. Відразу після сканування пацієнти можуть продовжити свою звичайну діяльність.

Підготовка до процедури

Під наглядом лікаря відбувається підготовка до обстеження, після чого пацієнт лягає на вузький стіл

Тривалість процедури

В залежності від ділянки обстеження та методу процедура може тривати від 15 до 60 хвилин

Результат процедури

Після обстеження пацієнт може повертатись до звичної діяльності, дотримуючись рекомендацій

Що показує МРТ?

Майже кожну частину тіла можна дослідити за допомогою магнітно-резонансної томографії. Вона дає чіткі і точні зображення м’яких тканин, таких як мозок, м’язи, зв’язки тощо. Повітря та тверді кістки не дають МРТ-сигналу, тому ці ділянки здаються чорними. Інтенсивність кісткового мозку, спинномозкової рідини, крові та м’яких тканин варіюється від чорної до білої, залежно від кількості жиру та води, що міститься в кожній тканині, та налаштувань апарата, використовуваних для сканування. Рентгенолог порівнює розмір і розподіл цих світлих і темних ділянок, щоб визначити, чи є тканина здоровою, чи вона змінена.

  • Голова і шия. МРТ можна використовувати для виявлення пухлин головного мозку, черепно-мозкових травм, аномалій розвитку, розсіяного склерозу, інсульту, деменції, інфекції, причин головного болю
  • Артерії та вени. MРТ може виявити аневризми, каверноми, захворювання сонної артерії та артеріо-венозні вади розвитку
  • Хребет. МРТ чутливий до змін у хрящовій та кістковій структурі в результаті травм, захворювань або старіння. Він може виявити грижі міжхребцевих дисків, защемлення нервів, пухлини хребта, стеноз хребтового каналу та переломи хребта

Переваги МРТ

  • Відсутність іонізуючого опромінення: немає обмежень при дослідженні дітей, вагітних (2-3 триместр), можливість проводити дослідження декількох ділянок за одне відвідування діагностичного центру, можливість проходити багаторазово повторні дослідження
  • Отримання зрізів товщиною до 1 мм у будь-якій площині
  • Високоінформативне дослідження головного та спинного мозку
  • Висока диференціація м’яких тканин (зв’язок, м’язів, сухожиль, менісків)
  • Можливість визначення не тільки наявності новоутворення, але і його внутрішньої структури (крововиливи, звапнення, некроз, кісти)
  • Висока диференціація м’яких тканин (зв’язок, м’язів, сухожилків, менісків)

За допомогою МРТ у Львові в Медичному центрі “Євроклінік” можна виявити ранні зміни при різних захворюваннях, а своєчасно поставлений діагноз дозволяє вчасно почати лікування.

Які ризики МРТ?

МРТ діагностика – безпечний метод. Немає відомих ризиків для людського здоров’я, пов’язаних з магнітним полем, яке використовує МРТ- апарат.

Деякі особливі обставини обмежують використання магнітного поля, тому перед тим, як зробити МРТ у Львові важливо повідомити лікаря, чи наявне у пацієнтів будь-що з наведеного нижче

  • кардіостимулятор, водій ритму або штучний дефібрилятор
  • феромагнітні металеві кліпси на судинах головного мозку
  • штучні клапани серця 
  • металеві фіксатори хребта, кісток або суглобів
  • імплантовані нейро- або біостимулятори
  • штучні суглоби або протези
  • попереднє вогнепальне поранення
  • кохлеарний імплантат або інший слуховий апарат

Також обов’язково потрібно повідомити лікаря про вагітність. Не рекомендується пацієнткам робити обстеження МРТ у першому триместрі вагітності.

Скільки коштує МРТ у Львові?

Ціна МРТ у Львові в медичному центрі “Євроклінік” відрізняється залежно від ділянки обстеження та від застосування контрастного підсилення. Необхідність введення контрасту визначається лікарем безпосередньо під час обстеження. Щоб дізнатися точну вартість МРТ, дивіться прайс або телефонуйте до нашого медичного реєстратора за номерами (096) 293 71 11, (095) 291 71 11.

МРТ обстеження у Львові

Звернутися за телефонами:

Залишити повідомлення та очікуйте дзвінка медичного реєстратора

Відправлення форми підтверджує вашу згоду на обробку персональних даних.